Preprava tovaru Taliansko

Preprava tovaru Taliansko

Preprava tovaru Taliansko, preprava tovaru z Talianska a do Talianska, tvorí viac ako 40% našich prepráv. Z Talianska prepravujeme komponenty do firiem elektrotechnického alebo automobilového zamerania, ale zabezpečujeme aj prepravu kávy, talianskych syrov, vín a talianskeho nábytku. Preprava tovaru z Talianska do Talianska, každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t.

Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.

Preprava tovaru Taliansko

Priemysel

Taliansky priemysel sa sústreďuje v severnej časti krajiny. Pre Talianov je dôležitý dizajn a sú pyšní na svoje elegantné oblečenie, obuv a nábytok. Mnohé firmy sú malé ale výkonné. Taliansko nemá veľké zdroje nerastných surovín. Na výrobu áut, strojov a iných špičkových zariadení musí suroviny dovážať. Taliansko má rozvinutý priemysel: oceliarsky, chemický a textilný priemysel a výrobu automobilov. Taliansko vyrába autá: Ferrari, Fiat a Lamborghini. V Neapoli je automobilový a hutnícky priemysel
a finančníctvo . V Ríme sa vyrába špičková technika, rozvinuté je bankovníctvo a je tam veľa cestovného ruchu.
V Turíne, v Balogne a v Brescií je automobilový priemysel. V Janove je hutnícky a textilný priemysel a v Cagliari je chemický priemysel.

Obyvateľstvo

Väčšina obyvateľov žije na severe krajiny, najmä v oblasti Pádskej nížiny, ktorú obýva vyše 25 miliónov ľudí. Veľká časť obyvateľov v tomto regióne dosiahla vysokú životnú úroveň. Juh Talianska má skôr vidiecky charakter. Mestá sú tam menšie a život ťažší. Najviac obyvateľov na 1 km² – vyše 200 je od Milána, Benátok po Bolognu, Anconi na východe, od Janova po Florenciu na západe, okolo Ríma, Neapolu, Bari a Tarentu na severe, Palerma, Catanie a Messinie na Sicilií. Vidiecke osídlenie v Taliansku má 31% a mestské osídlenie má 63,5% , Neapol 1,2%, Rím 2,8 % a Miláno 1,5%.

  Kontaktujte nás


  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii.   

  Služby

  Expresná preprava

  Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

  Špedícia

  Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

  Zberná služba

  V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

  Nadrozmerná preprava

  Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

  Námorná preprava

  Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

  Prečo my?

  Nadštandardné pripoistenie tovaru

  Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

  Profesionálny prístup

  Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

  24hodinová dostupnosť

  24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

  Modernizujeme

  Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

  Novinky

  Zakázané predmety pri preprave tovaru

  Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...