Druhy prepravy: výhody a nevýhody – Katransport

Výhody a nevýhody námornej, leteckej a pozemnej medzinárodnej prepravy

Žijeme v dobe online a technológií, čo sa odzrkadľuje aj na našich každodenných  aktivitách. Príkladom je aj nakupovanie. Už dávno neplatí, že kvôli nákupu potravín, oblečenia alebo elektroniky musíme chodiť do obchodu.

prepravné kontajnery a žeriav v logistickom centre 

Stačí si sadnúť za počítač a pustiť sa do nakupovania. Výhodou online nakupovania je to, že nie sme obmedzení len na slovenské e-shopy. V prípade zahraničných e-shopov však môže byť prekážkou dlhší prepravný čas.

Aby boli klienti spokojní, spoločnosti by si spôsob medzinárodnej prepravy mali voliť čo najrozumnejšie. Veď poslať balík do zahraničia nie je jadrová fyzika.

V tomto článku sa pozrieme na výhody a nevýhody pozemnej, námornej a leteckej medzinárodnej prepravy tovaru.

 

Letecká preprava

Za najrýchlejší spôsob prepravy tovaru môžeme označiť tú leteckú. Je ideálnou voľbou pre zásielky, ktoré vyžadujú rýchly transport. Okrem toho tento spôsob prepravy ponúka široký dosah, vďaka čomu sú cieľové destinácie obmedzené minimálne.

Za zmienku stoja aj prepracované systémy, vďaka ktorým je sledovanie zásielky jednoduché. Výhodou sú, samozrejme, aj minimálne obmedzenia spojené s veľkosťou či hmotnosťou tovaru.

Využívanie leteckej prepravy je však finančne náročnejšou možnosťou. Zabúdať však nemôžeme ani na environmentálny vplyv. O leteckej preprave je totiž známe, že je jedným z najväčších producentov emisií CO2.

prepravné kontajnery v logistickom centre

 

Námorná preprava

Námorná preprava tovaru sa vyníma najmä svojimi nízkymi nákladmi. Ide totiž o najekonomickejšiu možnosť, keďže náklady za prepravu na jednotkový objem sú minimálne. Tento druh prepravy zároveň umožňuje transport veľkého množstva rovnakého, no aj rôznorodého tovaru.

V porovnaní s leteckou prepravou má lodná doprava tú nevýhodu, že zaberá veľa času.  Zároveň môže byť problémom skutočnosť, že nie všetky kúty sveta sú tomuto spôsobu transportu priamo prístupné.

 

Cestná preprava

Medzinárodná cestná preprava tovaru je vzhľadom na množstvo pozemných sietí veľmi flexibilná. Ide teda o efektívnu voľbu pre krátke vzdialenosti a regionálne zásielky. Tento spôsob transportu môžeme označiť za najefektívnejší, ak sa tovar posiela na krátke alebo stredne dlhé vzdialenosti.

Nevýhodou je napríklad to, že preprava pozemnými cestami môže trvať o niečo dlhšie. Cestu totiž môžu predĺžiť vonkajšie faktory, ako sú dopravné nehody, práce na cestách alebo nepriaznivé počasie.

kamiónová preprava s Katransportom

 

Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek druh transportu, kľúčom k úspechu je voľba tej správnej prepravnej spoločnosti. V Katransporte vám zabezpečíme špedíciu a prepravu až do 35 európskych krajín, v rámci ktorých sa postaráme o expresnú prepravu tovaru do maximálne 48 hodín. Poradíme si aj s nadrozmernou prepravou a okrem tej pozemnej vieme zabezpečiť aj námornú prepravu.  Neváhajte nás kontaktovať.

 

Služby

Expresná preprava

Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

Kamiónová preprava

V rámci Európy doručíme Váš tovar do 48-72 hodín v závislosti od destinácie.

Špedícia

Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

Zberná služba

V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

Nadrozmerná preprava

Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

Námorná preprava

Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

Prečo my?

Nadštandardné pripoistenie tovaru

Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

Profesionálny prístup

Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

24hodinová dostupnosť

24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

Modernizujeme

Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

Novinky

Zakázané predmety pri preprave tovaru

Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...