Zakázané predmety pri preprave tovaru

Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme?

Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú však zásielky, ktoré väčšina prepravných spoločností do prepravy neprijme. Niektoré kvôli bezpečnosti, iné z dôvodu právnej regulácie. Nemusíte sa však obávať! Na niektoré z nich v Katransporte máme kompetencie. Viete, o ktoré predmety ide? Odpovede nájdete v tomto zozname.

kuriér vykladá balíky z dodávky

Zoznam najčastejších zakázaných zásielok

Peniaze a cennosti

Bankovky, mince ani rodinné šperky prepravnou spoločnosťou neodošlete. Ak potrebujete poslať peniaze, na platby využite bezhotovostné bankové služby.

 

Potraviny a iný tovar podliehajúci rýchlej skaze

Mnoho potravín potrebuje pre zachovanie čerstvosti podmienky, ktoré bežné prepravné služby nedokážu zaistiť. Potraviny s krátkou dobou trvanlivosti by sa zároveň mohli počas prepravy pokaziť a nepríjemne prekvapiť nielen adresáta. Chladiarenská preprava preto patrí medzi špecializované služby, ktoré poskytujú len niektoré logistické spoločnosti.

V našom vozovom parku disponujeme aj vozidlami na prepravu chladeného tovaru. Preprava s kontrolovanou teplotou sa hodí predovšetkým na prepravy potravín, kvetín či chemických produktov. Ak máte o túto službu záujem, neváhajte nás kontaktovať.

Nelegálny tovar

Medzi tento typ tovaru patria drogy, falzifikáty a iné právne regulované komodity. Špedícia nesmie prijať takúto zásielku do prepravy.

muž s putami a balík s drogami

 

Nebezpečné látky, výbušniny a munícia

Tento typ zásielok podlieha prísnej regulácií. Iste chápete, že preprava nebezpečných vecí, ako sú výbušné, horľavé, toxické alebo rádioaktívne látky či iné nebezpečné materiály predstavuje bezpečnostné riziko nielen pre dopravcu, ale aj pre životné prostredie.

balíky s označením exlosive pripravené na ADR prepravu

Podobne ako nebezpečné látky nevezme akákoľvek špedícia do prepravy ani muníciu a výbušniny. Ohňostroj na silvestrovské oslavy budete teda musieť doručiť osobne.

Potrebujete takýto tovaru prepraviť? Nemusíte ďalej hľadať! U nás v Katransporte ponúkame aj špecializovanú ADR prepravu nebezpečného tovaru podľa medzinárodnej dohody ADR. Neváhajte nás kontaktovať!

Živé zvieratá

Preprava živých zvierat bežnými prepravnými spoločnosťami nie je možná. Ak potrebujete premiestniť zvieratá, môžete využiť špeciálne dopravné spoločnosti, ktoré sa venujú práve týmto službám.

mačka v krabici

 

Telá zosnulých

V živote nastávajú rôzne situácie, v ktorých potrebujete zabezpečiť prepravu tela zosnulého. Preprava ľudských ostatkov, tiel aj orgánov, je zabezpečená odborníkmi z iných profesií.

Služby

Expresná preprava

Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

Špedícia

Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

Zberná služba

V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

Nadrozmerná preprava

Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

Námorná preprava

Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

Prečo my?

Nadštandardné pripoistenie tovaru

Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

Profesionálny prístup

Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

24hodinová dostupnosť

24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

Modernizujeme

Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

Novinky