Preprava tovaru Srbsko

Preprava tovaru Srbsko

Preprava tovaru Srbsko, preprava zo Srbska aj do Srbska. Zo Srbska prepravujeme komponenty do firiem strojárskeho zamerania ale zabezpečujeme aj napr. prepravu textilných výrobkov.

Preprava tovaru Srbsko

Preprava tovaru Srbsko

Niš – jedno z najstarších miest na Balkáne bolo dôležitým obranným mestom Rímskej ríše (s pôvodným názvom Naissus). Narodil sa tu cisár Konštantín, ktorého bronzová busta je vystavená v Národnom múzeu v Belehrade. K zaujímavým miestam v meste patria Veža lebiek, ktorá bola postavená Turkami v 19. storočí, z lebiek srbských povstalcov, turecká Pevnosť v centre mesta, Niš je taktiež domovom jednej z najstarších srbských kresťanských cirkví. Neďaleko mesta stojí Palác Mediana, ktorý bol postavený na pamiatku cisára Constantina I Veľkého, ktorý priniesol do ríše kresťanstvo v 4. storočí. Palác bol využívaný na pobyt cisárov počas ich návštev v Naissuse. Palác Mediana je prepychové stavba s vilou a termálnymi kúpeľmi. Interiéry zdobia početné fresky a mozaiky.

Preprava tovaru Srbsko

Hospodárstvo
Pred vojnou bola Juhoslávia zaostalou poľnohospodárskou krajinou. Poľnohospodárstvo produkovalo asi polovicu dôchodku, priemysel jednu tretinu. Juhoslovanské poľnohospodárstvo bolo výnimočne zaostalé a veľmi rozdrobené. V druhej Svetovej vojne a v dôsledku krvavého teroru počas okupácie prišlo o život 1,7 mil. ľudí. Materiálne škody predstavovali 9,1 mld. Do konca roku 1946 pracujúci Juhoslávie v podstate ukončili obnovu vojnou zničeného hospodárstva. Juhoslávia sa dodnes nedokázala dopracovať v hospodárstve na takú úroveň na akej by mohla byť, keby nebola vojna. Cieľom hospodárskej reformy, ktorá sa začala v roku 1965, bolo prejsť od extenzívneho k intenzívnemu rozvoju juhoslovanského hospodárstva. V materiálnej výrobe dosiahlo Srbsko a Čierna Hora pozoruhodné výsledky(približne10% ročne). V hospodárstve je zamestnaných 4,2 mil. obyvateľov. Republika má rozvinutý strojárenský, energetický, metalurgický a chemický priemysel. Z ľahkého priemyslu prevláda potravinársky priemysel. Významné je spracovanie tabaku.

 

Každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t. Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.

  Kontaktujte nás


  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii.  Služby

  Expresná preprava

  Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

  Špedícia

  Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

  Zberná služba

  V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

  Nadrozmerná preprava

  Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

  Námorná preprava

  Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

  Prečo my?

  Nadštandardné pripoistenie tovaru

  Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

  Profesionálny prístup

  Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

  24hodinová dostupnosť

  24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

  Modernizujeme

  Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

  Novinky

  Zakázané predmety pri preprave tovaru

  Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...