Ako smart technológie ovplyvnia distribúciu tovaru?

Najnovšie technológie v distribúcii tovaru

Distribúcia tovaru je kľúčovou súčasťou globálneho ekonomického systému. Moderné technológie a inovácie zmenili spôsob, akým sa tovar dostáva z miesta výroby do rúk spotrebiteľov. Stále napredujúce technológie zabezpečujú, aby bola práca efektívna a jednoduchá. To platí aj v prípade prepravných služieb.

odparkované kamióny pri západe slnka

Výdobytky naše každodenné

Najväčším trendom je v súčasnosti AI (umelá inteligencia). Kým sa niektorí ľudia obávajú, že kvôli umelej inteligencii prídu o svoju prácu, iní sa z tohto pomocníka nesmierne tešia. Umelá inteligencia zohráva kľúčovú úlohu aj v prípade prepravy tovaru.

Dokáže napríklad analyzovať dáta z minulosti a na základe týchto údajov vytvoriť predikciu budúceho dopytu. Vďaka tomu majú firmy možnosť minimalizovať zbytočné náklady.

Okrem toho existujú AI chatboty, ktoré sú skvelým pomocníkom pri zákazníckej podpore. Poskytujú totiž rýchle a efektívne odpovede a zároveň riešia otázky týkajúce sa doručenia jednotlivých objednávok.

AI tiež dokáže pomôcť s optimalizáciou trasy, vďaka čomu znižuje čas a náklady spojené s distribúciou, no zároveň zlepšuje spokojnosť zákazníkov.

Azda každá spoločnosť ponúkajúca prepravné služby disponuje sledovacím systémom. Klient má vďaka nim možnosť sledovať svoju zásielku v reálnom čase, na základe čoho vie predpovedať, kedy bude doručená.

Vďaka údajom zo sledovacích zariadení môžu klienti, no aj prepravné spoločnosti tiež identifikovať slabé miesta v dodávateľských sieťach.

ľudská ruka si podáva ruku s robotom

 

Základom je správny spôsob prepravy

Nezáleží na tom, či sa klient zaujíma o expresnú prepravu alebo nadrozmernú prepravu, pretože v oboch prípadoch predstavujú stavebný kameň distribúcie tovaru práve kamióny.

Reč však nie je o starých klasických kamiónoch, ale o elektrických kamiónoch. Tie sa stávajú stále populárnejšími, keďže pomáhajú znížiť emisie CO2 a náklady na pohonné hmoty.

Za zmienku stoja aj autonómne kamióny, ktoré majú schopnosť samostatného riadenia. Ide o technológie, ktoré sľubujú efektívnejšiu a ekologickejšiu prepravu tovaru.

V prípade už spomínanej expresnej prepravy môžu byť skvelým pomocníkom drony. To však platí len pri zásielkach v blízkosti expedičného centra. Výhodou tejto technológie je, že drony dokážu doručiť balík až ku dverám zákazníka. Ide o výdobytok, ktorý by v budúcnosti mohol spôsobiť revolúciu, nakoľko zníži potrebu pozemnej prepravy a umožní rýchlejšie a efektívnejšie doručovanie.

dron prepravuje balík

 

Distribučný priemysel sa neustále rozvíja a túto transformáciu možno označiť za významnú. Neustále prichádzajú inovácie a nové technológie, vďaka ktorým je celý proces efektívnejší a udržateľnejší. Hoci moderné technológie môžu vyzerať strašidelne, bola by škoda nedať im aspoň šancu.

Služby

Expresná preprava

Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

Špedícia

Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

Zberná služba

V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

Nadrozmerná preprava

Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

Námorná preprava

Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

Prečo my?

Nadštandardné pripoistenie tovaru

Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

Profesionálny prístup

Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

24hodinová dostupnosť

24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

Modernizujeme

Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

Novinky

Zakázané predmety pri preprave tovaru

Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...