Preprava tovaru Bulharsko

Preprava tovaru Bulharsko

Preprava tovaru Bulharsko. Z Bulharska prepravujeme komponenty pre strojárensky priemysel.

Preprava tovaru Bulharsko

Preprava tovaru Bulharsko

Hospodárstvo: Hospodárstvo krajiny má znaky postkomunistickej ekonomiky. Na rozdiel od ostatných bývalých socialistických štátov Európy Bulharsko nemalo také veľké zastúpenie ťažkého priemyslu v hospodárstve. V ľahkom priemysle však vyniklo len potravinárstvo. V súčasnosti krajina prechádza na trhovú ekonomiku. Stratou trhu bývalých komunistických krajín nastal pokles výroby, vzrástla nezamestnanosť a inflácia. V hospodárstve má vedúce postavenie priemysel, ktorý spolu so stavebníctvom zamestnáva vyše 40% ekonomicky činného obyvateľstva a vytvára 60% HDP.

Energetický priemysel: má základňu v tepelných elektrárňach na báze lignitu 50% výroby elektrickej energie, ďalšia časť elektrickej energie sa získava zo špičkových vodných elektrární na juhozápade štátu. Jadrová elektráreň v Kozloduji pri Dunaji má výkon 2 760 MW a je jednou zo stavieb komunistickej gigantománie. Petrochémia závisí od dovozu ropy z Ruska.
Hlavnými priemyselnými odvetviami sú strojárstvo, elektrotechnika, chemický, potravinársky a textilný priemysel.
Elektronika: sa začala rozvíjať len v posledných rokoch

Strojárska výroba: sa sústreďuje hlavne do oblasti Sofie, Varny, Burgasu a Plovdivu. Vyrába elektromotory, traktory, poľnohospodárske stroje lode a akumulátorové plošinové vozíky.

Chemický priemysel: sa zameriava na výrobu umelých hnojív a plastov.

Potravinársky priemysel: spracúva domáce suroviny.

Textilný priemysel: (Gabrovo, Varna, Ruse, Sofia) vlnu, bavlnu a hodváb.

Preprava tovaru Bulharsko

Hospodárske oblasti:
Priemyselné kotliny juhozápadnej hornatej oblasti Bulharska (Sofijská a Pernická kotlina) majú dôležité postavenie v hospodárstve krajiny. Zastúpený je tam strojársky, chemický, potravinársky a textilný priemysel, tiež hutnícky a ťažké strojárstvo (Sofia, Pernik, Kremikovci).

Marická oblasť: (okolie rieky Marica) v južnej časti je významná energetickým, ťažobným, strojárskym a potravinárskym priemyslom. Patria do nej priemyselné mestá Plovdiv, Dimitrovgrad, Stara Zagora. Hornotrávka nížina má výborné podmienky pre poľnohospodársku výrobu.

Čiernomorské pobrežie: s prístavmi Varna a Burgas ešte nevyužíva svoju dobrú geografickú polohu. Územie je orientované na spracovanie surovín z Ruska a Ukrajiny.

Dunajská oblasť: Má poľnohospodárske zázemie s významnou dunajskou priemyselnou osou. Hospodárske strediská sú Ruse a Pleven.

Preprava tovaru Bulharsko

Každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t. Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.

  Kontaktujte nás


  Súhlasím so spracovaním osobných údajov.


  Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii.  Služby

  Expresná preprava

  Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

  Špedícia

  Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

  Zberná služba

  V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

  Nadrozmerná preprava

  Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

  Námorná preprava

  Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

  Prečo my?

  Nadštandardné pripoistenie tovaru

  Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

  Profesionálny prístup

  Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

  24hodinová dostupnosť

  24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

  Modernizujeme

  Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

  Novinky

  Zakázané predmety pri preprave tovaru

  Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...