Čo je nadrozmerná preprava a kedy sa zíde?

Nadrozmerná preprava: Kedy ju potrebujete?

Premýšľali ste niekedy nad tým, čo všetko je potrebné zabezpečiť, aby ste mohli prepraviť nadrozmerný náklad? Je toho mnoho, na čo je potrebné myslieť vopred. Od výberu dopravných prostriedkov cez plánovanie cesty až po administratívne úkony – veľa dôležitých detailov, ktoré podmieňujú úspešnosť aj bezpečnosť celého procesu prepravy veľkého nákladu.

kamionista s úsmevom na tvári drží palec hore a opiera sa o modrý kamión

 

Čo je nadrozmerný náklad

Za nadrozmerný náklad je považovaný náklad s rozmermi väčšími ako 2,5 x 4 x 16,5 metra (šírka x výška x dĺžka) v prípade prívesu, pre náves sú to rozmery väčšie ako 2,5 x 4 x 18 metrov.

Veľmi zjednodušene by sme mohli povedať, že ide o náklad, ktorý sa nezmestí do štandardného prepravného kontajnera. Preprava takéhoto nákladu je klasifikovaná ako nadrozmerná.

Medzi najviac prepravované nadrozmerné náklady patria najmä rôzne typy konštrukcií, ťažké stroje, poľnohospodárska technika či stavebný materiál.

 

Spôsoby nadrozmernej prepravy

Nadrozmerná preprava môže prebiehať po súši aj po vode. Pre čo najväčšiu efektivitu prevozu je často využívaná práve kombinácia cestnej a lodnej dopravy. Prepravu nadrozmerného nákladu upravujú smernice a zákony. Pred jej začiatkom je vždy potrebné vybaviť príslušné doklady a povolenia. Zabudnúť by ste nemali ani na poistenie.

 

Organizácia nadrozmernej prepravy

Organizácia nadrozmernej prepravy je náročný proces, ktorý si vyžaduje odborné znalosti. Pri organizácií je potrebné myslieť aj tie najmenšie praktické detaily, akými je napríklad vybavenie všetkých potrebných povolení, limity cestnej infraštruktúry, sprievodné vozidlá a zabezpečenie manipulačných strojov potrebných na nakládku či vykládku.

muž pri bielom kamióne

 

Kompletná technická dokumentácia by mala obsahovať všetky potrebné doklady a povolenia v závislosti od typu nadrozmerného nákladu aj tranzitnej a cieľovej krajiny. Okrem povolení odporúčame vybaviť aj poistné krytie.

Šírka cesty, výška podjazdu či tunela, veľkosť kruhového objazdu – odborní pracovníci našej prepravnej spoločnosti myslia pri príprave plánovania nadrozmernej prepravy na každý meter cesty. Výber vhodnej trasy a dopravných prostriedkov predstavuje dôležitý krok k úspešnosti prepravy. Špeciálne vyškolení profesionáli zodpovedajú za plánovanie, kompletnú prípravu aj bezpečnosť počas prevozu.

 

Odborná garancia, komplexné služby, individuálny prístup

Ak potrebujete prepraviť nadrozmerný náklad, odporúčame vám využiť služby prepravnej spoločnosti špecializovanej na tento typ dopravy. Ušetríte čas aj starosti, získate garanciu kvality a bezpečnosti.

My v Katransport máme s nadrozmernou prepravou bohaté skúsenosti – náš tím pre vás zabezpečí vnútroštátnu aj medzinárodnú prepravu nadrozmerného nákladu. Kontaktujte nás pre viac informácií alebo si vyžiadajte cenovú ponuku.

 

Služby

Expresná preprava

Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

Špedícia

Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

Zberná služba

V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

Nadrozmerná preprava

Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

Námorná preprava

Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

Prečo my?

Nadštandardné pripoistenie tovaru

Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

Profesionálny prístup

Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

24hodinová dostupnosť

24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

Modernizujeme

Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

Novinky

Zakázané predmety pri preprave tovaru

Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...