Gotthardský tunel najdlhší tunel na svete – Švajčiarsko

Gotthardský tunel – 57 km dlhy železničný tunel označovaný za pýchu Švajčiarska sa otvorí po 17 rokoch výstavby. Otvorenie je naplánované 1. júna 2016. Pravidelné spoje majú začať jazdiť tunelom od 11. decembra. Nový tunel nebude v oblasti jediným. Starší Gotthardský železniční tunel je vrcholový, pretína Gotthardský masív v nadmorskej výške prevyšujúcej 1 100 metrov a meria tak len 15 kilometrov. Razili ho ešte v rokoch 1871 až 1881 a na stavbe zahynuli zhruba dve stovky robotníkov. Pri budovaní nového zaznamenali úmrtí osem.

Budúcnosť starého tunela bude po otvorení úpätného tunelu je neistá. Ten má totiž zrýchliť prepravný čas a osobné vlaky cez neho môžu prechádzať rýchlosťou až 250 kilometrov za hodinu. V prípade nákladných vlakov by malo byť rýchlostné obmedzenie stanovené na 160 kilometrov za hodinu. Stále je to však dvojnásobná rýchlosť oproti tunelu z konca 19. storočia, kde je povolená maximálne osemdesiatka.

1,3 milióna kamiónov

Každý rok križuje Švajčiarsko temer 1,3 milióna kamiónov. Tranzitná cestná doprava cez Švajčiarsko narástla od roku 1993 do roku 2005 o 137 %. Švajčiari začali mať – podobne ako našinci – kamiónov, ktoré brázdia ich diaľnice a prechádzajú po cestách popred ich domy, už plné zuby a povedali, že s tým treba rázne niečo urobiť. No a na rozdiel od nás s tým aj niečo robia. Čarovná formulka znie: previesť čo najväčšiu časť prepravy nákladov z ciest a diaľnic na železnice. Na uskutočnenie tohto cieľa bol v roku 1999 prijatý vo Švajčiarsku špeciálny zákon (tzv. zákon o transfere dopravy).

Gotthardský tunel – ekológovia si od nového železničného spojenia, ktoré skrátia cestu z Zürichu do Milána o hodinu, sľubujú zníženie počtu 1,2 milióna nákladných áut, ktoré každoročne používajú alpské cesty.

Vo výstavbe je niekoľko kilometrov južne od Gotthardu smerom do Milána ďalší úpätný tunel Ceneri. Bude mať dĺžku 15 kilometrov a jeho otvorenie je naplánované na rok 2020.

Služby

Expresná preprava

Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

Kamiónová preprava

V rámci Európy doručíme Váš tovar do 48-72 hodín v závislosti od destinácie.

Špedícia

Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

Zberná služba

V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

Nadrozmerná preprava

Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

Námorná preprava

Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

Prečo my?

Nadštandardné pripoistenie tovaru

Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

Profesionálny prístup

Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

24hodinová dostupnosť

24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

Modernizujeme

Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

Novinky

Zakázané predmety pri preprave tovaru

Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...