Zabezpečte svoj balík: Praktické rady pre bezpečnú prepravu

Bojíte sa poškodenia balíka pri preprave? Takto ho zabezpečíte


Prepravné spoločnosti denne vyzdvihnú tisícky zásielok. Kým sú pripravené na doručenie alebo vyzdvihnutie adresátom, musia zvládnuť transport, skladovanie aj triediacu linku. Ako teda poslať balík tak, aby zvládol prepravu bez problémov? Okrem výber spoľahlivého prepravcu minimalizuje riziko poškodenia počas doručovacieho procesu aj správne balenie.

kuriér obaľuje zásielku lepiacou páskou

 

Preprava balíkov – tipy na vhodné obalové materiály

Na každý balík existuje obal, ktorých ho počas transportu ochráni. Obal zvoľte podľa typu predmetu, ktorý potrebujete poslať. Na menšie alebo ploché produkty využite plastové, kartónové alebo bublinkové obálky, na predmety rôznych veľkostí a tvarov poštové krabice. Medzi špeciálne obaly patria napr. zásielkové tubusy.

Z ekologického hľadiska je opakované používanie obalov obľúbené, pri balení väčších zásielok sa im radšej vyhnite. Preprava balíkov rôznymi typmi dopravy môže balenie poškodiť, hoci to na prvý pohľad nemusí byť vidno. Pri opakovanom použití obalov, najmä kartónových krabíc, riskujete ted poškodenie zásielky z dôvodu opotrebovania obalového materiálu.

 

Ako poslať balík – správne balenie je kľúčové

Zásielka v rámci Slovenska aj balík do zahraničia prejdú od vyzdvihnutia po doručenie stovky kilometrov. Balenie, v ktorom posielate tovar alebo darčeky, by malo zohľadniť hmotnosť, tvar, veľkosť, krehkosť aj materiál, z ktorého je produkt vyrobený. Častou chybou pri balení je práve použitie krabice, ktorá nemá dostatočnú nosnosť pre obsah zásielky.

Ak máte zvolený správny obal, umiestnite do neho produkt obalený v papieri či bublinkovej fólii. Pre väčšiu ochranu vyplňte voľný priestor okolo produktu. Ako výplň môžete použiť pokrčený papier, plastové vzduchom plnené vrecká alebo iné druhy špeciálnych výplňových materiálov. Pre zvýšenie bezpečnosti môžete tovar v krabici zafixovať pomocou odolnej lepiacej pásky.

Ako poslať balík s krehkým tovarom? Pri drobných a krehkých produktoch uložte výplňový materiál aj dno krabice. Produkt obaľte do ochranného papiera alebo fólie. Takto pripravený ho umiestnite na výplň a zvyšok výplňového materiálu rozmiestnite tak, aby sa tovar v krabici nepohyboval. Na krabicu nezabudnite umiestniť nálepku Fragile alebo This way up.

kamiónová preprava tovaru s Katransport

 

Po príprave obsahu balíka dôkladne uzatvorte obal. Väčšina obálok disponuje zatváraním pomocou integrovanej lepiacej pásky, ktoré je postačujúce. Na kartónové krabice odporúčame použiť hrubšiu a odolnú lepiacu pásku.

Nikto nechce dostať poškodenú zásielku. Zvoľte si na prepravu balíkov spoľahlivého partnera – Katransport doručí vaše zásielky v rámci Slovenska aj Európy rýchlo a bezpečne.

Služby

Expresná preprava

Expresná preprava je efektívny spôsob ako udržať výrobný proces v pohybe.

Špedícia

Výhodou špedície je že nieje obmedzená kapacitne ale využíva aj vozové parky našich spoľahlivých dopravných partnerov.

Zberná služba

V rámci zbernej služby zabezpečujeme prepravu malých zásielok prevažne s hmotnosťou do 5000kg.

Nadrozmerná preprava

Zabezpečíme prevoz nadrozmerných a nadmerne ťažkých predmetov v rámci Slovenskej republiky i mimo nej.

Námorná preprava

Námorná preprava je efektívny spôsob dopravy pre časovo nenáročné zásielky. Zabezpečujeme celo kontajnerové (FCL)a čiastočné (LCL) prepravy.

Prečo my?

Nadštandardné pripoistenie tovaru

Prepravný trh niekedy vyžaduje poistenie tovaru mimo základného režimu. V KATRANSPORT s.r.o. ponúkame nadštandardné pripoistenie tovaru vysokej hodnoty alebo zásielok s nízkou hmotnosťou a relatívne vysokou cenou. Pri medzinárodnej preprave je tovar dopravcom...

Profesionálny prístup

Každej preprave venujeme rovnakú pozornosť s kvalitným servisom. Postup pri vyriešení dopytu sa nemení. Nerozlišujeme prepravy na lukratívne a menej lukratívne. Expresným a nadrozmerným prepravám venujeme zvýšenú pozornosť pre ich náročnosť.

24hodinová dostupnosť

24hodinová dostupnosť sa stala samozrejmosťou pri expresných prepravách. Naši klienti si môžu na čísle +421 915 645 400 kedykoľvek preveriť stav časovo náročnej zásielky.

Modernizujeme

Okamžité riešenie pre vašu požiadavku. Technológie, ktoré prepravný trh ponúka začleňujeme do praxe v čo najkratšom čase. To nám dáva náskok. Znižujeme čas medzi zadaním a vybavením dopytu na minimum. Štandardom je GPS - systém sledovania polohy vozidla. Následne na...

Novinky

Zakázané predmety pri preprave tovaru

Zakázané predmety: Ktoré zásielky prepravná spoločnosť neprevezme? Našou prepravnou službou môžete poslať široké spektrum tovaru a predmetov. Sú...