Preprava tovaru Taliansko

preprava tovaru taliansko

preprava tovaru Taliansko

Preprava tovaru Taliansko, tvorí viac ako 40% našich prepráv. Z Talianska prepravujeme komponenty do firiem elektrotechnického alebo automobilového zamerania, ale zabezpečujeme aj prepravu kávy, talianskych syrov, vín a talianskeho nábytku. Každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t.

Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.

Preprava tovaru Taliansko

Priemysel

Taliansky priemysel sa sústreďuje v severnej časti krajiny. Pre Talianov je dôležitý dizajn a sú pyšní na svoje elegantné oblečenie, obuv a nábytok. Mnohé firmy sú malé ale výkonné. Taliansko nemá veľké zdroje nerastných surovín. Na výrobu áut, strojov a iných špičkových zariadení musí suroviny dovážať. Taliansko má rozvinutý priemysel: oceliarsky, chemický a textilný priemysel a výrobu automobilov. Taliansko vyrába autá: Ferrari, Fiat a Lamborghini. V Neapole je automobilový a hutnícky priemysel a finančníctvo . V Ríme sa vyrába špičková technika, rozvinuté je bankovníctvo a je tam veľa cestovného ruchu.
V Turíne, v Bologne a v Brescií je automobilový priemysel. V Janove je hutnícky a textilný priemysel a v Cagliari je chemický priemysel.

Obyvateľstvo

Väčšina obyvateľov žije na severe krajiny, najmä v oblasti Pádskej nížiny, ktorú obýva vyše 25 miliónov ľudí. Veľká časť obyvateľov v tomto regióne dosiahla vysokú životnú úroveň. Juh Talianska má skôr vidiecky charakter. Mestá sú tam menšie a život ťažší. Najviac obyvateľov na 1 km² – vyše 200 je od Milána, Benátok po Bolognu, Anconi na východe, od Janova po Florenciu na západe, okolo Ríma, Neapolu, Bari a Tarentu na severe, Palerma, Catanie a Messinie na Sicilií. Vidiecke osídlenie v Taliansku má 31% a mestské osídlenie má 63,5% , Neapol 1,2%, Rím 2,8 % a Miláno 1,5%.


Kontaktujte nás


Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii..