Preprava tovaru Španielsko / Expresná preprava

Preprava tovaru Španielsko / Expresná preprava. Z Španielska prepravujeme komponenty do firiem automobilového zamerania ale zabezpečujeme aj prepravu vína a textilu.

Preprava tovaru z Španielska do Španielska

Preprava tovaru z Španielska do Španielska

Doprava v krajine je charakterizovaná rozsiahlou sieťou ciest, diaľnic, železníc, vrátane vysokorýchlostných, letísk a prístavov. Geografická poloha Španielska robí z tohto štátu významnú spojnicu medzi Európou, Afrikou a oboma Amerikami. Väčšina siete ciest, diaľnic, železníc či iných druhov dopravy sa rozbieha z Madridu smerom k centrám jednotlivých oblastí.

Býčie zápasy alebo inak povedané corrida de torros, skrátene korida, sú jedným zo symbolov Španielska. Korida sa väčšinou koná u príležitostí nejakého sviatku či slávnosti. Toreadorskou sezónou obvykle zahajujú slvánosti Las Fallas, ktoré sa konajú vo Valencii v polovici marca.

Účastníkmi zápasov sú býk tzv. toro a profesionálny zápasník – torero. Zápasníci sa delia na matadorov, čo sú tí hlavní, pikadorov a banderillerov. Celú družinu (tzv. cuadrilla) tvoria dvaja pikadorovia a traja banderillery. Býci sú pred tesným zápasom držaný v ohrade corral. Býčie zápasy trvajú spravidla dve až dve a pol hodiny a majú svoje pevné pravdilá. Pre vpusteným do arény je býk zámerne „oslabován“, aby sa snížilo riziko pre človeka – ostré rohy sú opiľované, do očí mu je vtrená vazelína aby sa znížila schopnosť orientácie, niekedy sa mu podávajú v potrave sedatíva. V boxu je býk dlhé hodiny uzavrený bez možnosti pohybu, tesne pred vypustením je bitý a dráždený.

Krajina disponuje cestnou sieťou v dĺžke 346 858 km, z toho má nespevnený povrch len 3 469 km. Rozsiahla sieť diaľnic a rýchlostných ciest – spolu 14 689 km – ju v hustote diaľničnej siete radí k popredným miestam v Európe.

Každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t. Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.


Kontaktujte nás






Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii..