Preprava tovaru Nórsko / Expresná preprava Nórsko

Preprava tovaru Nórsko / Expresná preprava Nórsko. Z Nórska prepravujeme hlavne ryby a textilný tovar ale zabezpečujeme aj napr. prepravu kozmetiky.

Preprava tovaru z Nórska do Nórska

Preprava tovaru z Nórska do Nórska

V Nórsku je 48 letísk, z nich dve medzinárodné. Krajina má jednu z najväčších obchodných flotíl na svete. Železničná doprava má menší význam. Cesty sú zväčša vyasfaltované. Významným zdrojom príjmov je turistický ruch.

Údaje o dopravnej sieti

  • železnice: 4 023 km železníc (z toho 2 422 km elektrifikovaných tratí)
  • cestné komunikácie: 90 174 km spevnených ciest (z toho 512 km diaľnic)
  • loďstvo: kapacita obchodných lodí 22 387 936 BRT (z toho 10 mil. BRT sú tankery)
  • letectvo: počet nalietaných trás 102 mil. km (7 266 miliónov pasažierov/ km)

Nórsky gigant

Cestné tunely pre autá sú oveľa kratšie. Tým najdlhším, ktorý môžete zdolať na štyroch kolesách, je nórsky Lærdal. Poveziete sa v ňom celých 24,5 kilometrov. Postavili ho za rekordných päť rokov, keď v roku 1995 položili základný kameň a už v roku 2000 strihali pásku. Naďabíte naň, ak pôjdete po E16 z Osla do Bergebu. Do tunela sa ale oplatí vojsť aj z estetických dôvodov. Je rozdelený na štyri časti a oddelený tromi prírodnými jaskyňami, ktoré slúžia ako odpočívadlo či na príjemné pookriatie a rozptýlenie. Pretože šoférovať 24 kilometrov tmavou tubou môže znieť síce romanticky, ale pre vodičov to predstavuje väčšiu záťaž ako jazda po meste.

Nórsko patrí vďaka svojmu až viac ako 25-tisíc kilometrov dlhému pobrežiu medzi superveľmoci v oblasti rybárčenia a následného exportu rýb a rôznych iných podmorských živočíchov. Medzi najdôležitejšie druhy rýb v Nórsku patrí hlavne atlantický losos, ktorý tvorí až neuveriteľných 94 percent všetkej hodnoty nórskeho rybárskeho priemyslu. Napriek tomu, že Nórsko začalo s chytaním lososov iba na začiatku 70. rokov minulého storočia, dnes sa hrdo pýši pozíciou najväčšieho exportéra tejto ryby na svete. Vďaka priaznivej polohe vyprodukuje Nórsko približne neuveriteľný 1 milión ton lososa každý rok, čo tvorí viac ako60 percent celkovej svetovej produkcie. Ak by ťa to zaujímalo, Nórsko svojich lososov exportuje do približne 100 krajín po celom svete, ale jeho hlavným trhom je už dlhšiu dobu Francúzsko.

Každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t. Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.


Kontaktujte nás


Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii..