Preprava tovaru Fínsko / Expresná preprava Fínsko

Preprava tovaru Fínsko / Expresná preprava Fínsko. Z Fínska prepravujeme komponenty do firiem elektrotechnického zamerania ale zabezpečujeme aj napr. prepravu potravín.

Preprava tovaru z Fínska do Fínska

Preprava tovaru z Fínska do Fínska

Fínsko má vysoko industrializovanú ekonomiku s voľným trhom. Na hlavu vyprodukuje zhruba rovnako ako Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Nemecko alebo Taliansko. Životný štandard vo Fínsku je vysoký. Kľúčovým ekonomickým sektorom je priemyselná výroba, hlavne spracovanie dreva a kovov, strojárstvo a odvetvie telekomunikácií (napríklad firma Nokia) a elektroniky. Obchod je dôležitou súčasťou, vyváža sa takmer tretina z HDP. Okrem dreva a niekoľkých nerastov je Fínsko závislé na dovoze surovín, energie a niektorých polotovarov vyrábaného tovaru.

Vedeli ste, že?

  • Fínsko má viac ako 180 tisíc jazier a takmer 180 tisíc ostrovov
  • Aj vďaka svetoznámej spoločnosti NOKIA vo Fínsku nie sú takmer žiadne telefónne búdky, v priemere totiž vlastní každý Fín až 1,5 mobilného telefónu
  • Santa Claus na severe Fínska má kanceláriu (plnú elfov a pomocníkov)
  • Fíni sa so Švédmi často hádajú, kto vymyslel saunu, každopádne vo Fínsku je okolo 2 miliónov saún.
  • Fínsko hostí každoročne množstvo majstrovstiev a šampionátov, pričom niektoré sú ozaj bizarné. (Majstrovstvá v hode telefónom, v nesení manželky, chytaní komárov, či saunovaní…)
  • Na severe Fínska za polárnym kruhom je v lete takmer 2 mesiace denné svetlo, naopak v zime je čas tzv. polárnych nocí, obdobie, kedy slnko vôbec nevykukne
  • Fíni platia dopravné pokuty na základe svojho platu, preto za prekročenie rýchlosti môže byť pokuta od pár eur až po desaťtisíce
  • Fínsko patrí medzi krajiny s najvyšším daňovým zaťažením, vraví sa že viac ako 90% nákladov na výrobu vodky ide štátu na daniach
  • Helsinky sú po Reykiaviku druhé najsevernejšie položené hlavné mesto
  • Až 2/3 krajiny zaberá les, tretina krajiny sa nachádza za polárnym kruhom a preto je zväčša pokrytá snehom

Poľnohospodárstvo je v základných produktoch sebestačné, aj napriek tomu, že ho obmedzuje podnebie. Lesníctvo je dôležitým exportným príjmovým zdrojom, v ktorom je zamestnaná značná časť vidieckeho obyvateľstva.

Ekonomický rast Fínska sa v posledných rokoch pohybuje v percentách. Rýchlo sa zväčšujúca integrácia so západnou Európou – Fínsko bolo jednou z 12 krajín, ktoré v roku 1999 prijali euro – bude v nasledujúcich rokoch dominovať fínskej ekonomike.

Každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t. Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.


Kontaktujte nás


Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii..