Preprava tovaru Anglicko / Expresná preprava Anglicko

Preprava tovaru Anglicko / Expresná preprava Anglicko. Z Anglicka prepravujeme komponenty do firiem elektrotechnického zamerania ale zabezpečujeme aj napr. prepravu tovaru – elektroniky.

Preprava tovaru z Anglicka do Anglicka

Preprava tovaru Anglicko

Big Ben a parlament
Hodinová veža bola postavená podľa návrhu architekta Sira Charlesa Barryho pri rekonštrukcii pôvodného Westministerského paláca, ktorý bol zničený pri rozsiahlom požiari v roku 1834. 93 metrov vysoká veža s hodinami ktorá sa týči na severo-východnom konci Westminsterského paláca alebo jej hlavný zvon (Big Ben), sa stala jedným z typických symbolov Londýna. Hlavný zvon má hmotnosť 13,762 ton a samotné srdce 203kg. Pôvodne bol naladený na tón E. Vo zvonici sa okrem hlavného zvonu Big Benu, nachádza štvorica menších zvonov, ktoré ohlasujú štvrťhodinu. Samotné hodiny sú povestné svojou presnosťou, napriek tomu že ich autor bol hodinár – amatér Edmund Backett.

Priemysel:

Británia je vysoko rozvinutý priemyslový štát, zamestnáva 34% obyvateľov v produktívnom veku. Takmer polovicu v strojárstve, kovovýrobe a dopravnom priemysle. Priemyslová výroba predstavuje 24% hrubého domáceho produktu. Rozvíja sa nová technológia, zatiaľ čo oceliarsky a textilný priemysel pomaly upadajú. Zamestnanosť v doprave sa stále zvyšuje. Stavebný priemysel naberá na význame.

Doprava:

Viac než 90% všetkých cestujúcich a 82% nákladnej dopravy využíva cesty.

Cestná sieť tvorí 362 357 km, z toho sú 3 147 km diaľnice.

Železničná sieť tvorí 37 740 km. Dĺžka tunelu La Manche činí 49,94 km.

Letecká doprava sa teší stále väčšej popularite.

Britské letiská vypravili v roku 1993 cez 89 mil. cestujúcich a cez milión ton nákladu. Londýn je najväčšie prístavné mesto.

Každej preprave venujeme osobitnú starostlivosť. Zabezpečujeme expresné prepravy pre výrobné podniky či už ide o malé náklady o veľkosti 1 až 10 euro paliet a hmotnosti 1,2 tony, ale taktiež kamiónové prepravy (FTL) 34 paliet/24t. Expresné prepravy väčšieho množstva materiálu prebiehajú v režime „dvojosádky“, to znamená s dvoma vodičmi. Pri takomto type prepravu vyžadujeme včasné avizovanie prepravy.


Kontaktujte nás


Súhlasím s tým, aby spoločnosť KATRANSPORT, s.r.o. spracúvala moje osobné údaje uvedené v kontaktnom formulári za účelom vybavovania zákazníckych podnetov a otázok. Som si vedomý/á svojich práv podľa GDPR resp. zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov. Viac informácii..